DNI KUKURYDZY -  KOWALEWO K/MARGONINA

DNI KUKURYDZY -  KOWALEWO K/MARGONINA 3 października 2017, ALL

W Dniu 20-09-2017 o 11:00w Kowalewie koło Margonina odbyła się pierwsza tegoroczna impreza z cyklu dni kukurydzy której gospodarzem było SOUFFLET AGRO POLSKA.

Licznie przybyli goście mogli wysłuchać informacji na temat nawożenia i ochrony herbicydowej kukurydzy które omówił agronom Soufflet Bogusław Podlas. Bogatą kolekcję odmian których było aż 25 omówił produkt menadżer Kamil Gawelski. Spośród odmian które były prezentowane na szczególną uwagę zasługują odmiany: INSTILLA FAO 220, AVICII FAO 250, POUAZI FAO 270, DATABAZ  FAO 270, ITEA FAO 280 gdy z są to odmiany które Grupa Soufflet w 2016 i 2017 wprowadziła na polski rynek pod nową marką – „SOUFFLET SEEDS”.

Kolejną częścią która została zaprezentowana to pokaz usługi AgriDron. Firma Soufflet Agro Polska, wchodząca w skład światowego lidera branży rolnej Grupy Soufflet, wprowadziła na Polski rynek innowacyjną usługę AgriDron. Polega ona na wykorzystaniu drona oraz kamery multispektralnej do mapowania uprawy pszenicy oraz rzepaku. Dzięki unikalnej technologii, rolnik otrzymuje rekomendację stosowania dawek nawożenia azotem w celu optymalizacji kosztów oraz uzyskania dokonałej jakości plonu. Doświadczenia w krajach Europy Zachodniej wykazują zyski w przypadku rzepaku na poziomie 100 Euro, a pszenicy ozimej 60 Euro, wliczając w to koszty usługi. Gotowym produktem jaki otrzymuje rolnik jest rekomendacja w wersji opisowej wraz z mapami, plik do konsoli, umożliwiający wykorzystanie GPS oraz aplikacje na urządzenie mobilne, dzięki któremu mamy możliwość modulacji dawki azotu bez posiadania zautomatyzowanej linii do nawożenia.

Na zakończenie imprezy wszyscy goście udali się na wspólnego grilla gdzie toczyły się dalsze dyskusje.

Najnowsze AKTUALNOŚCI

24 list

Katalog WIOSNA 2022

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym Katalogiem Wiosna 2022.  Znajdą w nim Państwo przede wszystkim aktualną ofertę odmian kukurydzy i rzepak ...

Więcej
8 paź

Wieści Soufflet Agro Polska Wrzesień 2021

Jak co roku o tym czasie zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszym wydaniem naszego newslettera - Wieści Soufflet Agro Polska Wrzesień 202 ...

Więcej

SOILTEQ

Więcej na temat zrównoważonego rolnictwa
Dowiedz się więcej

SFS PL marka premium.png

DORADZTWO TECHNICZNE

Więcej na temat doradztwa Soufflet Agro
Dowiedz się więcej

NASZE WYDARZENIA

Dowiedz się więcej o naszych ostatnich wydarzeniach
Zobacz więcej