usine_sulky_300_x_200.jpg__300x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg SOUFFLET AGRO POLSKA zostało dystrybutorem maszyn rolniczych Sky Agriculture. Na polskim rynku oferuje dwa siewniki – Easy Drill i Maxi Drill

Obie maszyny produkowane są we Francji w fabrykach grupy Sulky która jest już znana polskim rolnikom jako producent wysokiej klasy sprzętu rolniczego. W 2012 roku Sulky stworzyło nową markę – SKY. Powstała ze współpracy z francuskimi rolnikami oraz firmą SKY Agriculture, prowadzoną przez Davida Guy - rolnika i zarazem inżyniera.

 

David Guy, Sky Agriculture:

"Dlaczego Polska i Soufflet agro? Stanęliśmy przed wyborem – w którą iśc

stronę?

Jest wielu dystrybutorów maszyn rolniczych w Europie retus_300_x_212.jpg__300x212_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg ale jest i też franacuska grupa Soufflet, która oferuje szereg usług i produktów na terenie swojego działania: nasiona, środki ochrony roślin czy nawozy. Jestesmy przekonani, że sprzdedaż maszyn bez bez zgłębiania zasad agronomii i bez technologii – jest praktycznie nie możliwa. Kiedy dowiedziałem się, że istnieje projekt SOILTEQ Club w Polsce mający na celu zgłębienie wiedzy na temat roślin okrywowych, podobny do tego jaki sam stworzyłem we Francji – to nas zbliżyło.

Kiedy wychodzę na pole jestem zainteresowany przede wszystkim tym, jak się czują rośliny. To jest klucz do sukcesu i ogólnie rzecz ujmując, nie ma znaczenia jaki kolor mają maszyny które pozwalają stworzyć optymalne warunki
dla roślin. Każda maszyna (siewnik, kultywator, itp.) jest tylko narzędziem aby
wykonać określone
czynności. img_2450_300_x_200.jpg__300x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg Gdy rolnik zaczyna się zastanawiać jaki sprzęt kupić – często w pierwszej kolejności wyobraża sobie traktor. Jakkolwiek, bądżmy szczerzy, traktor sam w sobie nie robi zbyt wiele. Przyczepa czy podwieszane agregaty nie powodują, że rośliny rosną – służą tylko do wykonania zadań w procesie uprawy. Zasadniczą pracę wykonują same rośliny i to na nich powinniśmy przede wszystkim skupić naszą uwagę.

Najwyraźniej właśnie ta idea stała się motorem naszego pomysłu - nie sprzedawać maszyn, tylko dać rolnikom możliwość zwiększenia zysków z technologią roślin okrywowych oraz SKY. To zintegrowane rozwiązanie pomaga uporać się z wieloma problemami: poprawić jakość gleby i zwiększyć plon poprzez zrównoważone zarządzanie nawożeniem, siewem czy stosowaniem środków ochrony roślin."  

Siewniki MaxiDrill i EasyDrill mogą pracować w każdym typie uprawy: orka, uproszczona czy siew bezpośredni - mogą również siać bezpośrednio w żywy poplon.

Dzięki wielu unikalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, siewniki SKY wyraźnie wyróżniają się na tle innych dostępnych na polskim rynku.

Na przykład, sekcje wysiewające wyposażone są w system kotwiczenia talerza. Redlice dzięki dwupunktowemu zawieszeniu są stabilne i odporne na wibracje pionowe. Talerz wysiewający jest ustwiony pod kątem 3,5 stopnia a precyzja głebokości siewu jest kontrolowana przez układ zacisków i siłownik hydrauliczny. Dzięki dodatkowej parze kół oba siewniki mogą być transportortowane w pełni załadowane.

Koła wału wyrównującego są połączone w pary dzięki czemu nacisk na glebę jest zmniejszony o 25 %. Takie rozwiązanie zapewnia również wygodny dostęp do każdego z kół w przypadku potrzeby naprawy bądź wymiany gdyż wszystkie koła nie są połączone wspólną osią.
Siewniki SKY mają niskie zapotrzebowanie na moc i mogą być łączone z traktorami o mocy już od około 100KM w przypadku wersji 3 metrowych siewnika co stanowi ich bardzo dużą zaletę.

Również ryzyko ewnetulanych uszkodzeń ziarna jest eliminowane przez przemyślane rozwiązania konstrukcyjne kontrolujące przepływ powietrza – ziarno nie jest wystrzeliwane pod dużym ciśnieniem ale spada pod własnym ciężarem.

img_0561_300x200.jpg__300x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg photo_derdecouv_300x200.jpg__300x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg img_1714__300_x_200.jpg__300x200_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

 

DSC_7867_00267 300x200.jpg W 2016 roku SOUFFLET AGRO rozpoczęło projekt pod nazwą SOILTEQ Club skupiający się na aspektach związanych z poprawą żyzności gleby i oparty o zasady rolnictwa zrównoważonego. Jest to cykl spotkań i platforma wymiany doświadczeń pomiędzy rolnikami. Są tam poruszane kwestie erozji gleby, walki z nadmiernym zagęszczeniem gleby, poprawy zawartości materii organicznej i jakości życia biologicznego gleby, zwiększania róznorodności roślin na polach uprawnych, wprowadzania roślin towarzyszących oraz wiele innych powiązanych zagadnień.

W trakcie działalności klubu Soilteq dostrzegliśmy siewnik który jest idealny pod kątem siewu roślin o których tak często rozmawialiśmy na naszych spotkaniach. Zaprojektowany tak, że można siać bezpośrednio nie tylko w glebę nieprzygotowaną czy poplon zlikwidowany mechanicznie czy chemicznie - ale również w rosnącą, żywą mieszankę roślin.

 W związku z tym teraz oferujemy rozwiązanie kompleksowe – zatwierdzoną technologię SOILTEQ oraz maszynę pozwalającą na pełne wdrożenie tej technologii w gosdpodarstwie.

Siewniki Sky Agriculture mają największy udział w rynku wśród produktów firmy SKY Agriculture. Dzieje się tak z uwagi na szereg zalet tej maszyny.

 

 

Na podstawie doświadczeń wielu rolników w Europie rozpoczęliśmy produkcję wyjątkowych mieszanek roślin okrywowych – potocznie zwanych poplonami. Odpowiednio skomponowane mieszanki i właściwie zastosowane mają na celu poprawić nie tylko zasobność gleby w składniki pokarmowe ale również ich dostępność. Dodatkowo, przez wytworzoną okrywę roślinną mają działanie fitosanitarne i pomagają kontrolować zachwaszczenie oraz ograniczać rozwój insektów. Stosowanie dobrych mieszanek roślin niesie ze sobą szereg korzyści ekonomicznych dla gosposdarstw ale co ważniejsze – poprawia strukturę gleby, ogranicza parowanie i redukuje zagęszczenie gleby.

 

skontaktuj się z nami:

phone.png__64x64_q85_crop_subsampling-2_upscale.png

Łukasz Jakubowski
Kierownik projektu
+48 602 469 442
ljakubowski@soufflet.com

 

 

easy drill PL.png maxi drill PL.png Faca roller pl.jpg

 

 

 

Video