4 spotkanie klubu SOILTEQ

4 spotkanie klubu SOILTEQ 20 listopada 2017, ALL

SOILTEQ to technologia rolnictwa zrównoważonego mająca poprawić parametry gleby poprzez zmianę sposobu jej wykorzystania, stałe międzyplony i zwiększenie płodozmianu. Stosując tą technologię uzyskujemy wyższą produktywność gleby i jej lepszą strukturę, wraz z oszczędnością kosztów uprawy i naturalnym uregulowaniem poziomu chorób, chwastów i owadów.

07.11.2017 w Jerzykowie k/Pobiedzisk odbyło się 4 spotkanie pod tytułem „Stwórz swój płodozmian w filozofii SOILTEQ”.

Głównym prelegentem był Matthieu Archambeaud. Ceniony konsultant oraz ekspert w dziedzinie zrównoważonego rolnictwa z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w siewie bezpośrednim. Specjalizuje się w badaniu życia glebowego i wprowadzaniem innowacyjnych technologii opartych na wiedzy o roślinach i ich interakcjach w produkcji.

Tematem wykładu Matthieu Archambeaud były zalety stosowania międzyplonów oraz zasady doboru gatunków roślin które możemy wykorzystać jako międzyplony. Matthieu Archambeaud omówił także tematykę siewu roślin uprawnych z rośliną towarzyszącą.

Po wykładzie wszyscy uczestnicy udali się na do gospodarstwa Rolchamp które prowadzi Boulan Cedric. Właściciel gospodarstwa zaprezentował park maszynowy którym wykonuje siew w technologii Strip-Till oraz siew międzyplonów. Najważniejszym punktem warsztatów była wizyta na polu gdzie wszyscy mogli w praktyce ocenić zalety i wady omawianych wcześniej zagadnień.

Najnowsze AKTUALNOŚCI

24 list

Katalog WIOSNA 2022

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym Katalogiem Wiosna 2022.  Znajdą w nim Państwo przede wszystkim aktualną ofertę odmian kukurydzy i rzepak ...

Więcej
8 paź

Wieści Soufflet Agro Polska Wrzesień 2021

Jak co roku o tym czasie zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszym wydaniem naszego newslettera - Wieści Soufflet Agro Polska Wrzesień 202 ...

Więcej

SOILTEQ

Więcej na temat zrównoważonego rolnictwa
Dowiedz się więcej

SFS PL marka premium.png

DORADZTWO TECHNICZNE

Więcej na temat doradztwa Soufflet Agro
Dowiedz się więcej

NASZE WYDARZENIA

Dowiedz się więcej o naszych ostatnich wydarzeniach
Zobacz więcej